Jak przechowywać opony? - Serwis auta

Badanie techniczne-

Serwis auta

 Jak przechowywać opony?

Inwestując w opony do samochodu, każdy kierowca chciałby, żeby służyły one przez wiele lat. By były jak najbardziej wydajne i gwarantowały nam przyjemność jazdy, musimy dbać o ich odpowiednie przechowywanie. Poznaj zasady, w jakich warunkach je trzymać, by były ciągle dobrej jakości. 

W jaki sposób przechowywać opony?

Kończy się sezon i musisz zmienić opony bądź koła? Pamiętaj, aby odpowiednio je zabezpieczyć, a następnie schować w oczekiwaniu na kolejny sezon. Jeśli zależy Ci na ich dobrym stanie i wielu latach eksploatacji, nie zaniedbuj kwestii odpowiedniego przechowywania opon. Na ich stan ma wpływ wiele czynników. Przede wszystkim są to płyny eksploatacyjne, które negatywnie działają na opony. Dlatego staraj się nie trzymać ich obok benzyny, oleju, płynu hamulcowego. Dodatkowo opony nie mogą być przechowywane obok różnorodnych źródeł ciepła. Ich wpływ może spowodować odkształcanie się powierzchni opon. Podobnie jest z urządzeniami elektrycznymi – tych również nie trzymajmy w pobliżu. Przestrzegając tych kilku prostych zasad, możemy mieć pewność, że opony będą służyć nam przez wiele lat.

Co robić, gdy nie mamy gdzie przechowywać opon? Papis

Zdarza się, że nie posiadamy garażu czy piwnicy bądź nie mamy wystarczająco dużo przestrzeni, aby w bezpieczny sposób przechować opony. Dlatego z ratunkiem spieszą odpowiednie magazyny, które można znaleźć w każdym mieście. Np. przechowalnia opon Poznań, która gwarantuje doskonałe warunki, jakie pozwolą nam cieszyć się niezniszczonymi, zachowanymi w świetnym stanie oponami przez długi czas. 

Zobacz również:

Opel Corsa używany
Opel Crossland X używany
Opel Grandland X używany
Opel Insignia używany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *