Na czym polega przegląd auta? - Serwis auta

Samochód-

Serwis auta

 Na czym polega przegląd auta?

Przegląd auta to obowiązek każdego kierowcy. Kupując auto prosto z salonu, pierwszy musimy wykonać do trzech lat po rejestracji. Decydując się na samochód używany, jesteśmy zobligowani, by robić go co roku. Dowiedz się, jak odpowiednio przygotować się do przeglądu samochodu.

Jak wygląda przegląd auta Poznań? Papis Poznań

Choć budzi wiele obaw, to tak naprawdę przegląd samochodu nie jest niczym strasznym i stresującym. Bardzo często boimy się, że podczas niego wykryte zostaną usterki czy poważne awarie, które będziemy musieli szybko naprawić i tym samym wydać pieniądze. Jednak nie jest to kara, a nasz obowiązek, jaki gwarantuje komfort oraz bezpieczeństwo na drodze. Im szybciej wykryjemy, że np. pod maską dzieje się coś złego, a my nie jesteśmy świadomi, tym lepiej dla nas oraz naszego portfela. Każdy przegląd okresowy Poznań składa się z trzech podstawowych części. Najpierw diagnosta dokonuje identyfikacji naszego samochodu. W tym celu sprawdza zgodność numeru VIN z dowodem rejestracyjnym. Następnie, jeśli mamy auto z instalacją LPG lub CNG, to musi być ona sprawdzona. Ostatnia część przeglądu polega na ocenie podzespołów oraz układów, w jakie nasz samochód jest wyposażony. 

Co nam grozi, nie wykonując przeglądu technicznego Poznań?

Należy pamiętać, że przegląd okresowy Poznań jest obowiązkiem każdego kierowcy, który trzeba dopilnować. Nie ma żadnych argumentów, jakie przekonają władze podczas kontroli, że nie zdążyliśmy go zrobić. Oczywiście nic się nie stanie, jeśli wykonamy przegląd okresowy auta kilka dni przed terminem. Zdarza się to każdemu kierowcy. Nie zostaną wyciągnięte z tego żadne konsekwencje. Warto jednak wiedzieć, że za jazdę bez ważnego przeglądu grozi nam mandat od 20 do 500 złotych. Wysokość kary, którą musimy zapłacić, ustala policjant podczas kontroli. Jest to kwestia indywidualna. Jednak gdy uzna on, że auto nie nadaje się do dalszej jazdy, może zabrać nam dowód rejestracyjny, a samochód zostanie odholowany. Lepiej zaoszczędzić tę sumę na przyjemności i dopilnować wykonania przeglądu w wyznaczonym do tego terminie.

Zobacz również:

Dacia Duster używany
Fiat Panda używany
Ford Edge używany
Ford Kuga używany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *