Jak zarejestrować auto? - Serwis auta

Rejestracja auta-

Samochód

Jak zarejestrować auto?

Masz nowo zakupione auto i czekają na Ciebie formalności do załatwienia? Jednym z ważnych zadań jest rejestracja pojazdu. To dość czasochłonna i niekiedy skomplikowana czynność, ponieważ wymaga wypisywania różnorodnych dokumentów. Dowiedz się, jak szybko zarejestrować auto.

Rejestracja pojazdów Papis – krok po kroku

Wiele osób nie lubi biurokracji, formalności i stosu papierów do wypełnienia. Jednak niekiedy nie da się przed tym uciec, np. rejestrując auto. To konieczna czynność, gdy kupiliśmy samochód i chcemy z niego korzystać. Niezależnie od tego, czy zakupiliśmy pojazd nowy, używany czy z zagranicy – zawsze musimy je rejestrować. Rejestracja samochodu Luboń nie musi być tak stresująca. Wystarczy pamiętać o kilku prostych krokach.

Dokumenty, które umożliwiają poruszanie się autem

Na samym początku musimy wypełnić wniosek o rejestrację pojazdu. Jest on bardzo prosty i jeśli mamy dostęp do internetu, to swobodnie możemy go wypisać właśnie wirtualnie. Wystarczy odwiedzić stronę internetową wydziału komunikacji. Następny krok jest nieco bardziej żmudny, ponieważ wymaga od nas zebrania wszystkich koniecznych dokumentów. To umowa kupna-sprzedaży, karta pojazdu, dowód rejestracyjny oraz tablice. Jeśli dokumenty są w języku obcym, trzeba pamiętać, że wszystkie muszą być przetłumaczone na polski. Następnie otrzymamy 30-dniowe tymczasowe pozwolenie na jazdę. Ostatnim krokiem jest odebranie stałego dowodu rejestracyjnego, a także wykupienie odpowiedniej polisy OC.  

Zobacz również:

Mercedes C-Class używany
Mitsubishi ASX używany
Mitsubishi Lancer używany
Opel Astra używany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *