Przegląd samochodu krok po kroku - Serwis auta

Rejestracja auta-

Serwis auta

Przegląd samochodu krok po kroku

Zbliża się termin pierwszego przeglądu technicznego Twojego auta i zupełnie nie wiesz, na czym ono polega? To bardzo stresujący moment szczególnie dla osób, które stawiają pierwsze kroki jako kierowcy. Dowiedz się, jak wygląda przegląd, aby zminimalizować stres i jak najlepiej się do niego przygotować.

Co jest sprawdzane podczas przeglądu okresowego?

Każdy kierowca, który posiada samochód, musi pamiętać o tym, że wykonywanie przeglądu auta jest obowiązkiem, za którego nieprzestrzeganie może być nałożona kara. Osoby, które wybierają auto używane, muszą jeździć na przegląd każdego roku. To samo dotyczy właścicieli samochodów z instalacją LPG. Jednak te osoby, jakie decydują się na pojazd prosto z salonu, pierwszego przeglądu muszą dokonać najpóźniej do trzech lat po rejestracji, potem po dwóch latach, a następnie jak we wcześniejszych przypadkach – każdego roku. Wybierając się na przegląd techniczny Luboń, pamiętaj przede wszystkim o tym, aby zabrać ze sobą dowód rejestracyjny pojazdu. To niezwykle istotne, ponieważ na samym początku diagnosta porównuje numer VIN samochodu z danymi w dowodzie. Następnie sprawdzane są wszystkie układy w aucie oraz podzespoły. Co to oznacza? Diagnosta bada, czy sprawne są układy hamulcowe oraz kierownicze, a także ogumienie, oświetlenie, zawieszenie, nadwozie i podwozie. Ma to na celu znalezienie ewentualnych awarii i zapewnienie bezpieczeństwa na drodze. 

Dlaczego przegląd jest obowiązkiem i co grozi za jego nieprzestrzeganie?

Kierowcom zdarza się niekiedy zapomnieć o upływającym terminie ważności przeglądu technicznego i przyjeżdżają na niego z kilkudniowym opóźnieniem. Diagnosta nie nakłada w związku z tym żadnej kary, normalnie wykonując wnikliwe badanie naszego pojazdu. Jednak jeśli podróżujemy z nieważnym przeglądem okresowym Poznań, to policja podczas kontroli ma prawo wypisać nam mandat. Jego wysokość jest ustalana indywidualnie i jest to kwota od 20 do 500 złotych. W tej kwestii nie kwota do zapłaty jest istotna, a bezpieczeństwo oraz komfort jazdy nasz, pasażerów oraz innych podróżujących. Dlatego ważne jest, aby nie zaniedbywać tego obowiązku. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *