Przegląd samochodu krok po kroku - Serwis auta

Rejestracja auta-

Serwis auta

Przegląd samochodu krok po kroku

Zbliża się termin pierwszego przeglądu technicznego Twojego auta i zupełnie nie wiesz, na czym ono polega? To bardzo stresujący moment szczególnie dla osób, które stawiają pierwsze kroki jako kierowcy. Dowiedz się, jak wygląda przegląd, aby zminimalizować stres i jak najlepiej się do niego przygotować.

Co jest sprawdzane podczas przeglądu okresowego? Serwis Papis

Każdy kierowca, który posiada samochód, musi pamiętać o tym, że wykonywanie przeglądu auta jest obowiązkiem, za którego nieprzestrzeganie może być nałożona kara. Osoby, które wybierają auto używane, muszą jeździć na przegląd każdego roku. To samo dotyczy właścicieli samochodów z instalacją LPG. Jednak te osoby, jakie decydują się na pojazd prosto z salonu, pierwszego przeglądu muszą dokonać najpóźniej do trzech lat po rejestracji, potem po dwóch latach, a następnie jak we wcześniejszych przypadkach – każdego roku. Wybierając się na przegląd techniczny Luboń, pamiętaj przede wszystkim o tym, aby zabrać ze sobą dowód rejestracyjny pojazdu. To niezwykle istotne, ponieważ na samym początku diagnosta porównuje numer VIN samochodu z danymi w dowodzie. Następnie sprawdzane są wszystkie układy w aucie oraz podzespoły. Co to oznacza? Diagnosta bada, czy sprawne są układy hamulcowe oraz kierownicze, a także ogumienie, oświetlenie, zawieszenie, nadwozie i podwozie. Ma to na celu znalezienie ewentualnych awarii i zapewnienie bezpieczeństwa na drodze. 

Dlaczego przegląd jest obowiązkiem i co grozi za jego nieprzestrzeganie?

Kierowcom zdarza się niekiedy zapomnieć o upływającym terminie ważności przeglądu technicznego i przyjeżdżają na niego z kilkudniowym opóźnieniem. Diagnosta nie nakłada w związku z tym żadnej kary, normalnie wykonując wnikliwe badanie naszego pojazdu. Jednak jeśli podróżujemy z nieważnym przeglądem okresowym Poznań, to policja podczas kontroli ma prawo wypisać nam mandat. Jego wysokość jest ustalana indywidualnie i jest to kwota od 20 do 500 złotych. W tej kwestii nie kwota do zapłaty jest istotna, a bezpieczeństwo oraz komfort jazdy nasz, pasażerów oraz innych podróżujących. Dlatego ważne jest, aby nie zaniedbywać tego obowiązku. 

Zobacz również:

Hyundai i40 używany
Hyundai ix20 używany
Hyundai ix35 używany
Jeep Cherokee używany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *