Przechowywanie opon krok po kroku - Serwis auta

Badanie techniczne-

Rejestracja auta

Przechowywanie opon krok po kroku

Dwa razy w roku wymieniamy opony lub koła na letnie bądź zimowe. To nasz obowiązek, który gwarantuje bezpieczną i komfortową jazdę. Co jednak należy zrobić z tymi zmienionymi oponami, aby nie kurzyły się one w garażu i nie niszczyły? Dowiedz się, jak odpowiednio o nie dbać.

W jakich warunkach przechowywać opony?

Aby opony mogły nam skutecznie służyć przez wiele lat, musimy dbać o ich odpowiednią eksploatację, a także trzymanie w warunkach, które nie będą im szkodzić. Nie da się ukryć, że przede wszystkim powinniśmy dbać o prawidłową jazdę, jednak to nie wszystko. Zmieniając opony na zimowe czy letnie, zawsze musimy zwrócić uwagę, gdzie będziemy je przechowywać. Przede wszystkim musimy rozpocząć od oczyszczenia opon z ewentualnych pozostałości po jeździe. Następnie sprawdzamy ich stan, czy na pewno nie są uszkodzone. Zabezpieczamy odpowiednim preparatem i suszymy. Teraz możemy je zapakować i odłożyć w bezpieczne miejsce.

Co gdy nie mamy odpowiedniego miejsca do trzymania opon?

Niestety zdarza się, że nie mamy miejsca, w którym można swobodnie i bezpiecznie przechowywać opony. Dlatego powstały specjalne miejsca, gdzie znajdzie się miejsce dla każdego kierowcy – np. przechowalnia opon Poznań. Dzięki niej mamy pewność, że opony nie będą narażone na uszkodzenia, a solidnie zabezpieczone. Profesjonalne podejście oraz znajomość zasad, w jakich warunkach należy przechowywać opony, są gwarancją zadowolenia oraz pewnością, że nasz sprzęt będzie służyć przez wiele kolejnych lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *