Przechowywanie opon krok po kroku - Serwis auta

Badanie techniczne-

Rejestracja auta

Przechowywanie opon krok po kroku

Dwa razy w roku wymieniamy opony lub koła na letnie bądź zimowe. To nasz obowiązek, który gwarantuje bezpieczną i komfortową jazdę. Co jednak należy zrobić z tymi zmienionymi oponami, aby nie kurzyły się one w garażu i nie niszczyły? Dowiedz się, jak odpowiednio o nie dbać.

W jakich warunkach przechowywać opony? Salon Papis

Aby opony mogły nam skutecznie służyć przez wiele lat, musimy dbać o ich odpowiednią eksploatację, a także trzymanie w warunkach, które nie będą im szkodzić. Nie da się ukryć, że przede wszystkim powinniśmy dbać o prawidłową jazdę, jednak to nie wszystko. Zmieniając opony na zimowe czy letnie, zawsze musimy zwrócić uwagę, gdzie będziemy je przechowywać. Przede wszystkim musimy rozpocząć od oczyszczenia opon z ewentualnych pozostałości po jeździe. Następnie sprawdzamy ich stan, czy na pewno nie są uszkodzone. Zabezpieczamy odpowiednim preparatem i suszymy. Teraz możemy je zapakować i odłożyć w bezpieczne miejsce.

Co gdy nie mamy odpowiedniego miejsca do trzymania opon?

Niestety zdarza się, że nie mamy miejsca, w którym można swobodnie i bezpiecznie przechowywać opony. Dlatego powstały specjalne miejsca, gdzie znajdzie się miejsce dla każdego kierowcy – np. przechowalnia opon Poznań. Dzięki niej mamy pewność, że opony nie będą narażone na uszkodzenia, a solidnie zabezpieczone. Profesjonalne podejście oraz znajomość zasad, w jakich warunkach należy przechowywać opony, są gwarancją zadowolenia oraz pewnością, że nasz sprzęt będzie służyć przez wiele kolejnych lat.

Zobacz również:

Jeep Compass używany
Jeep Renegade używany
Kia Carens używany
Kia Optima używany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *